Valged ööd(Shetlandi sarja 2.raamat)(2017)

Valged ööd(Shetlandi sarja 2.raamat)(2017)(328lk)

Autor:  Ann Cleeves

valgedood_kaaned_281x200_bleed4_130717_tf.indd

Tutvustus

Shetlandil on valged ööd. Too aeg aastas, kus linnud laulavad ka keskööl ja päike ei lähegi looja. Kunstnik Bella Sinclair korraldab kõrvalises Biddista rannikukülas peo, et oma uut kunstiteost tutvustada.
Järgmisel päeval leitakse piirkonnast surnukeha, pea jämedast köiest silmuses. Laibale lähemale astunud, märkab Shetlandi uurija Jimmy Perez irvitavat klounimaski. Esimese hooga paistab poodu olevat klassikaline enesetapja. Perez tunneb ohvri ära – see on mälukaotusega võõras, kes oli eelmisel päeval toimunud peol häiriva stseeni korraldanud. Varsti mõistab Perez, et surm ei ole siiski saabunud poodu enda meeleheitliku teo tagajärjel, vaid otsida tuleb külmaverelist ja kaalutlevat mõrvarit. Kuid väike Biddista küla on otsustanud jätta oma saladused enda teada. Siis aga leitakse veel üks laip…
Perez mõistab, et ta peab jõudma lahenduseni enne, kui veel keegi elu kaotab. Kuid käes on meeletu suvi, mil öö ja päev sulavad kokku ja miski pole päris nii nagu paistab.

Uurija Jimmy Perez on omamoodi mees, kes leiab alati uuritavatele mõrvalugudele vastused. Isegi siis, kui ta ise ka ei suuda uskuda seda, et just sealne Shetlandi elanik on kõige selle taga. Just niimoodi läheb ka seekord.

Mulle meeldis,et seekord kulges lugu oma ladusas ja rahulikus tempos. Mida aga lugu edasi, seda tempokamaks uurimine ja mõrva lahendamine muutus. Kes oleks osanud oodata, et selline lõpplahendus võiks olla. Mulle kui uurijana Perez väga meeldib. Temas on miski, mis sind kui lugejat enda kaasa uurima kutsub ja üheskoos on hea mõelda, kes võiks nendest inimestest, keda sa oled kaua aega tundnud selles süüdi olla.

Ta mõistab, et ta peab leidma loole lahenduse enne, kui keegi veel hukkub. Kas ta ka seda suudab ja milline on lõpplahendus, seda peate te kallid sõbrad ise lugema.

Ma usun, et ma loen lähiajal veel seda sarja. Kui alguses esimest osa alustades olin natuke skeptiline, siis nüüd on mulle selle autori kirjutamisstiil meeldima hakanud. Kui keegi teab mõnda sarnast autorit, siis võib mulle julgelt teada anda.

Soovitan teistelegi lugemiseks. Ma usun, et neile kellele meeldivad sellised mõrvalood kindlasti ka seda raamatut loevad. Eriti need, kes ei taha väga veriseid lugusid nagu seda on Kepler või mõni muu skandinaaviakirjanik.

Soovin kõigile nautige sügist ja kaunist päikest, kes meile ennast ka vahel näidata otsutab.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s