Punased luud(Shetlandi saare sarja 3.raamat)(2018)

Punased luud(Shetlandi saare sarja 3.raamat)(2018)(310lk)

Autor: Ann Cleeves

39838095._SY475_

Tutvustus

Kui ühel Shetlandi väikesaarel vana naine pealtnäha traagilise õnnetuse käigus maha lastakse, kutsutakse mõistatust lahendama detektiiv Jimmy Perez.

Aher maastik ja mere lagedus on sünnitanud saarel karme ja salalikke inimesi. Saareelanikke uurides ja küsitledes leiab Jimmy kaks perekonda, keda on mitme põlvkonna vältel ajendanud tegutsema kadedus, ahnus ja kibestumus.

Järgneb veel üks mõrv ning sel ajal, kui kevadeilm saare klaustrofoobiat tekitavasse uttu mähib, peab Jimmy vanu saladusi üles kaevama, et mõrvar taas ei ründaks.

Tavaliselt öeldakse, et kui juba kord oled millegi heaga alustanud, siis jõuad ka lõpule lähemale. Seekord osutus valituks üks krimiromaane, mida on nii palju tutvustatud ja muidugi ka loetud. Miks ma seda raamatut lugesin?

Esiteks mulle meeldisid eelnevad osad ja kui nägin, et see raamat on saadaval, siis niimoodi ta tee minuni leidiski. Kuna autor on mulle varasemalt juba tuttav, siis pikalt ei mõelnud ja hakkasin seda lugu lugema.

Seekordses osas peab detektiiv Jimmy lahendama vana naise traagilise õnnetusjuhtumi. Mis vanaprouaga juhtub ja miks sellised sündmused toimuvad, seda peate te ise lugema. Mida lugu edasi seda põnevamaks läks.

Muidugi oli loosse sisse toodud ka loodusnähtus: UDU, mis mulle veel eriti meeldis.

Ma ei osanud oodata, et lõpplahendus võiks selline lõpuks olla. Ma kahtlustasin samuti mitmeid tegelasi, aga et selline pauk lõpuks, seda ei osanud oodata. Samuti ma ei osanud oodata, et see raamat nii ruttu läbi saab. Lugu oli ladus ja mingit venimist ei olnud. Igaühele muidugi see stiil ei meeldi ja ei pea lugema kui ei ole seda õiget tunnet.

Olen alustanud juba järgmise osa lugemist ja soovitan julgelt teilgi kallid sõbrad seda sarja lugeda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s