Too mind tagasi(2018)

Too mind tagasi(2018)(302lk)

Autor: B.A. Paris

Untitled-3

Tutvustus

„Too mind tagasiˮ paneb sind kahtlema kõiges ja kõigis kuni pööreterohke lõppvaatuseni.

Finn ja Layla on Prantsusmaal, teel suusapuhkuselt koju otsustavad nad maantee ääres korraks peatuse teha. Finn läheb tualetti, Layla jääb autosse. Kui Finn naaseb, ei ole naist enam autos. Otsingutest hoolimata jääb Layla kadunuks.

Kaksteist aastat hiljem, tagasi Inglismaal, on Finn kihlatud Layla õe Elleniga. Ta on õnnelik ja minevik meenub talle harva. Kuni ühel päeval leiab ta koju tulles Elleni diivanil kössitamas. Naisel on midagi sõrmede vahel. Midagi, millel on tähendus vaid Finni, Elleni ja … Layla jaoks.

Päevad mööduvad ning Finn ja Ellen hakkavad saama aina enam kummalisi märke Layla kohalolust. Mida rohkem küsimusi üles kerkib, seda pingelisemaks nende suhe muutub.

Kas võib olla, et Finni esimene armastatu Layla on elus ja otsustanud pärast kõiki neid aastaid mehega jälle ühendust võtta? Või on salapäraste ja aina painavamate märguannete taga isik, kes naise röövis?

Närvekõditav psühholoogiline põnevik „Too mind tagasi“ on Prantsuse-Iiri kirjaniku B. A. Parise kolmas romaan. Tema varasemaid teoseid – eesti lugejatelegi tuttavaid „Suletud uste taga“ ja „Murdumine“ – on tõlgitud rohkem kui 40 keelde.

Kuna ma olen lugenud varem ilmunud kahte raamatut, siis haarasin ka selle endale lugemisse ja ma kinnitan, et see oli sama pööraselt pingeline kui eelmised. Elasin nii kaasa, et unustasin isegi magama minna ja muudkui lugesin, tahtsin nii väga teada, mis saab edasi ja kas kõik saladused, mis tegelaste vahel on leiavad ikka lahenduse.

Seekordse osa peategelasteks on Finn ja Layla. Nad otsustavad minna reisile Prantsusmaale. Sealt tagasi tulles teevad nad peatuse, et natuke puhata ja siis edasi sõita. Kuid midagi juhtub tol ööl parklas ja Layla läheb kaduma. Kas ta on tõesti röövitud nagu seda arvab Finn? Või mis ikkagi juhtus Laylaga tol saatuslikul ööl, seda peate te kallid sõbrad ise lugema.

Ma kinnitan, et kõik kolm raamatut on väga head põnevikud ja väärivad lugemist. Kes muidugi armastab selliseid raamatuid, siis võiks neid lugeda.

Mulle meeldis, et autor suutis hoida pinget kuni lõpuni ja adrenaliini jätkus selles loos piisavalt, et mind kella 3ni üleval hoida.

Autorile omane kirjutamistiil ja pingest särisev lugu, need on need kaks komponenti, mis suudavad sind viia maailmasse, kus vahel on tõesti tunne, et sa ei saa enam kedagi usaldada ja kõik kes on sulle kallid võivad sind halastamatult reeta.

Soovitan teistelegi lugemiseks ja usun, et teile võiks need kolm raamatut meeldida. Soovin kõigile kaunist ööd ja näeme kindlasti veel. Kui mitte sel kuul siis järgmisel kindlasti.

 

NB!

Siit ka üleskutse kõigile, kas keegi oskab midagi samalaadset soovitada? Kus oleks nii pinget kui ka tegu oleks psühholoogilise põnevikuga, mis mulle väga meeldivad.

Eks loen ka krimiromaane, kuid need raamatud paeluvad hetkel mind rohkem.  Kes oskab soovitada, siis kirjutagu postituse alla.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s