Rändaja III osa 2. raamat(2016)

Rändaja III osa 2. raamat(2016)(632lk)

Autor: Diana Gabaldon

31690738._SX318_

Tutvustus

„Rändaja” teise raamatu alguses naaseb Claire pärast kahekümne aasta möödumist oma tegelikus ajas, 20. sajandis, Lallybrochi mõisa 18. sajandisse Jamie juurde. Claire loodab, et siia, kus ta ennast taas koduselt tunneb, võiks jäädagi, aga saatusel on oma plaanid. Ta ei tea Jamie vahepealsest elust nii mõndagi olulist, ei mehe seotusest salakaubaveoga ega seda, et Jamie on vahepeal uuesti abiellunud.

Sellest lähtuvate probleemide lahendamiseks läheb Jamie õepoeg Ian väikselt hülgesaarelt peidetud varandust ära tooma, kuid langeb aga tundmatu laeva meremeeste kätte. Ilma noore Ianita pole Jamie kojuminek mõeldav ja nii otsustab ta Iani jälgede otsimiseks abi küsida oma Prantsusmaal tegutsevalt veinikaupmehest onupojalt Jaredilt. Koos kapteni ja meeskonnaga saab ta oma käsutusse laeva nimega Artemis ning algab pikk merereis.

Nende teed ristuvad Inglise sõjalaevaga Porpoise, kus on valla puhkenud taud. Claire kui elukutseline arst otsustab minna neile abi osutama, lootes peatselt naasta oma laevale, kuid sõjalaeva kapten teeb otsuse täiskäiguga edasi minna, Artemis seljataha jätta ja Claire kõhutüüfuses vaevlevate meremeeste juurde jätta.

Nii viivad põnevad ja kohati eluohtlikud seiklused Claire’i ja Jamie üle ookeani.

Jaa, vot see oli alles lugemine. Nii palju erinevaid sündmusi ja erinevaid tegelasi, muidugi ka mõned juba tuttavad tegelased, kes polegi pealtnäha nii head kui paistavad. Ma elasin nii kaasa, et ei suutnud isegi mõelda muust, kui sellest kuhu Jamie ja Claire järgmiseks satuvad.

Eks neid seiklusi oli mitmeid ja kaasaelamist kuhjaga.  Mulle see paar väga meeldib ja loodan ka edaspidi nende seiklustele kaasa elada. Juba on plaanis järgmine osa Sügistrummid läbi lugeda, et ikka järje peale jõuda. Pole kaua aega lugenud, kuid siiski on üpriski palju ka teistest osadest meeles.

Muidugi teine raamat keskenduski rohkem nende merereisile ja sellele kuidas leida Ian. Mis nad kõik peavad selle tõttu läbi elama, seda peate te ise lugema. Nii julget naist nagu Claire on vist küll sellisel ajastul raske leida. Igatahes Jamie on ta leidnud ja armastab teda kogu hingest. Eks oli loos ka naljakaid hetki ja isegi kõkutasin kaasa.

Kes soovib see loeb ja kes ei taha, siis ei pea üldse seda postitust lugema. Muidugi on ka selle põhjal telesari, mida ma veel kahjuks vaadata ei ole jõudnud. Küll tuleb ka see aeg, mil sellele ka aega leian.

Usun, et see sari on sobilik lugemiseks kõigile, kes vähegi armastavad ajarännet ja erinevaid põnevaid seiklusi, sest nendest siin puudust ei tule.

Soovin teile kallid sõbrad kõike head ja kui enne ei näe siis uuel aastal kindlasti!!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s