Sinine välk(Shetlandi sarja 4.raamat)(2018)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

7.Raamat, mida oled kaua jahtinud (kas poes või raamatukogus või kuskil)

Sinine välk(Shetlandi sarja 4.raamat)(2018)(284lk)

Autor: Ann Cleeves

40521095._SY475_

Tutvustus

Shetlandi saarestikku kuuluval tillukesel Fairi saarel, mida maailm tunneb eeskätt imepeente kudumite ja kuulsa linnuvaatlusjaama järgi, rullub lahti Agatha Christie vääriline mõrvamüsteerium. Ann Cleevesi kriminaalromaan paneb proovile lugeja tähelepanelikkuse, järeldusoskuse, inimesetundmise ja kaasaelamisvõime ning tutvustab ühtlasi eesti lugejale nii võõrapärast, ent teisest küljest ka tuttavlikku olustikku.

Noor Shetlandi politseinik Jimmy Perez – see nimi pärineb enam kui neljasaja aasta tagant, ühelt Võitmatu Armaada madruselt – saabub koos oma armsama Franiga kodusaarele, et tähistada koos vanematega oma kihlust. Kihluspidu toimub linnuvaatlusjaama söögisaalis ja külalisteks kutsutakse ka vaatlusjaama personal ning kohalviibivad külastajad – kirglikud asjaarmastajatest linnuvaatlejad. Ning siis juhtub midagi ootamatut. Idülliline, vähem kui saja püsielanikuga saareke muutub tormist äralõigatuna omamoodi põrguks ja tormivangi jäänud linnuhuvilised peavad elama teadmisega, et nende keskel puhketoas ja nende ühises söögilauas istub mõrvar. Ainult et kes? Torm kestab, lahendus ei näi lähenevat. Kuni …

Seekordne lugu oli veel pöörasem kui seda olid teised osad.  Muidugi autorile omane vaikne ja aeglane tempo, kuid ka sel ajal juhtus kõike nii palju, et oli mida kaasa elada. Selleks ajaks olen läbi lugenud neli raamatut ja ma ei suuda mõista, miks ma varem tema raamatuid ei lugenud.

Seekordses osas sõidab Jimmy koos oma naise Franiga kodusaarele, et koos oma vanematega tähistada kihlust.  Mis edasi saab ja kes osutub mõrvariks, seda peate te ise lugema. Mina igatahes sellist lõpplahendust üldse ei oodanud. Juba on valmis ka järgmine osa, mida eile juba alustasin.

Nii pingeline kuid samas ka ettearvamatu lugu, et muudkui lugesin ja lugesin. Ei saanud üldse pidama ja tahtsin teada, millega see kõik ka lõpeb.  Ma ei tea miks ma nende lugude lugemisega nii kaua ootasin. Nüüd kus olen juba algust teinud ei kavatse ma enne jätta, kui kõik osad loetud. Nägin ka, et rahvaraamatus juba uus osa üleval, mida tahaks ka väga lugeda. Enne muidugi tuleb lugeda järgnev osa.

Põnev lugemine ja see torm, mis seal vahepeal puhkes andis loole veel rohkem vunki juurde. Kes soovib see loeb ja kes ei taha siis ei pea vaeva nägema.

 

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s