Surnud vesi(Shetlandi sarja 5.raamat)(2019)

Lugemiseväljakutse 2020

27. Raamat, mille pealkirjas mainitakse surma või suremist

Surnud vesi(Shetlandi sarja 5.raamat)(2019)(312lk)

Autor: Ann Cleeves

46292955._SY475_

Tutvustus

Ann Cleevesi viiendas Shetlandi-ainelises raamatus peab noor uurija Willow Reewes lahendama kaks mõistatuslikku mõrva. Taustaks saare karge loodus, naftasadam ja laiuv vesi. Kohati tundub Willow Reewesile, et ta sumpab vaid piimjas udus, suutmata tabada asja olemust. Oma pruuti leinav inspektor Jimmy Perez, kes kohalike oludega kursis, kuid depressioonis, tuleb vastutahtsi talle appi. Iga uus juhtlõng näib viivat uurimise uude suunda, aga lahendust ei paista. Kuni Jimmy Perez suudab kergitada katet mineviku salasuhetelt.
Shetlandi sarjas on varem ilmunud raamatud „Ronkmust”, „Valged ööd”, „Punased luud” ja „Sinine välk”. Sari on paljudele tuttav ka BBC1 samanimelise TV-seriaali järgi, kus mängib peaosa Douglas Henshall.

Ka see osa meeldis mulle väga. Miski neis lugudes haarab sind endaga kaasa ja enne lahti ei lase, kui sa oled jõudnud loo lahenduseni. Nüüdseks on kõik osad loetud ja jätkan selle autori järgmise osaga, kus on peategelane juba Vera.

Esimest osa alustades ei osanud ma arvata, et suudan kõik järgnevad ka järjepanu läbi lugeda. Kuid nüüdseks on loetud ja ma olen ülimalt rahul.  Seekordses kohtume ühe iseäraliku uurija Willow Reevsiga. Esmapilgul tundub, et tegemist on täitsa tundmatu ja veidra uurijaga, aga mida lugu edasi seda pingelisemaks uurimine muutub. Kuidas uurija Willow hakkama saab ja kas tõesti Jimmy Perez tuleb talle appi, seda peate te ise lugema.

Muidugi on mulle meeldinud ka politseinik Sandy, tema on sedasorti noormees, kes tuleb toime igasugu asjadega, isegi siis kui ta satub natuke pabinasse. Üks selline tegelane peab igas raamatus olema.

Minu jaoks on need selle sarja raamatud olnud väga head ja ma usun, et sealsed osad kus on uurijaks Vera on seda samuti. Olles ise vaadanud etv pealt seda Vera sarja, siis võin öelda, et seriaal mulle meeldib. Eks näis mis raamatuga saab. Ma muidugi ei tea, kas peale selle lugusid jutustades on ka järgmine osa tulemas?

Selles osas uuritakse Jerry Markhami mõrva ja mida lugu edasi, seda keerulisema ja pöörasema pöörde lugu võtab. Elasin nii kaasa, et ei suutnud lõpetada enne, kui sain teada, kes oli kõige selle taga ja mis põhjusel. Alati peab ju olema motiiv, miks mõrva sooritada. Või mis teie arvate?

Minu arvates klappisid Willow ja Perez üsnagi hästi ja loodan, et leian aega, et veel selle autori raamatuid lugeda. Seni on kõik väga hästi kulgenud. Muidugi kõike seda tänu ellule.

Igatahes kiidan nii autorit kui ka Eesti keelde tõlkijat. Tunnistan, et selle autori raamatuid on nii hea lugeda. Tekst on kuidagi ladus, mitte ei ole selline kange ja vahel ka arusaamatu, mida mõne raamatu puhul olen täheldanud. Kiitused siit ka Tõlkijale. Küsite, et miks nii? Sest olen ise saanud tõlkija tööd maitsta ja tean kui raske see on.

Soovitan teistelegi seda sarja lugemiseks. Kes muidugi veel seda teinud pole, siis alustage ikka esimesest osast.

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s