Need, kes läbi põrusid(Sebastian Bergmani sarja 5.raamat)(2017)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

19.Sellesse klubisse/seltsingusse tahaks kuuluda küll!

Need, kes läbi põrusid(Sebastian Bergmani sarja 5.raamat)(2017)(375lk)

Autorid: Michael Hjorth, Hans Rosenfeldt

36643392._SY475_

Tutvustus

Ulricehamnis leitakse ühest suveks suletud koolimajast tapetuna tuntud tõsieluseriaalis osalenu, keda on poltpüstolist pähe tulistatud. Ta on tooli külge kinni seotud, pandud istuma nägu nurga poole ja tobumüts peas. Tema seljale on klambritega kinnitatud test. Ilmselt pole tapetu osanud kuigi paljudele küsimustele vastata.
Tegutsemisviis on väga sarnane nädal varem Helsingborgis toimunud mõrvaga ja appi kutsutakse mõrvajuurdluse osakond. Kõik viitab sellele, et tegemist on osava ja kavakindlalt tegutseva mõrvariga, kes ei plaani enne järele jätta, kui on oma sõnumi edasi andnud. Millegagi, mis lõpuks kogu mõrvajuurdluse osakonna eksistentsi ohtu seab.
„Need, kes läbi põrusid” on Sebastian Bergmanist ja tema mõrvajuurdluse osakonna kolleegidest rääkiva sarja viies raamat.

Taas Sebastian Bergman oma tuntud headuses, muidugi on temal selles osas üks otsustavamaid rolle ja ma olen väga rahul, et seda sarja olen senimaani lugenud. Nüüd ootan millal saan ka kuuenda osa läbi lugeda. Kuna seda kodus pole, siis tuleb raamatukokku minna.

Seekordses osas on tegemist sarimõrvariga, kes mingisuguse testi pärast tapab noori inimesi. Miks ta seda teeb ja mis teda selleks ajendab, seda peate te ise lugema. Ma ei suutnud uskuda, et niisugune asi võiks inimest lükata tapmistele.

Muidugi juhtumist hakkavad uurima mõrvajuurdluse osakond, kuhu kuuluvad Torkel, Vanja, Ursula, Billy ja muidugi ka minu lemmik Sebastian. Sebastian pole küll politseinik, kuid see-eest väga hea inimeste tundja ja tunneb oma tööd väga hästi.

Seekordne raamat polnud mingi erand. Meeldis väga ja ootan juba kannatamatult, millal terveks saan, et siis raamatukokku minna.

Soovitan teistelegi lugemiseks ja ma usun, et see kes on korra algust teinud, enam pidama ei saa. Iga osaga läheb järjest põnevamaks ja lõpplahendus on lõpuks selline, mida terve lugemisaja poleks oodanud.

Kes soovib, siis otsige kindlasti kas raamatukogust või raamatupoest neid raamatuid ja usun, et te ei kahetse seda!!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s