Ajalõhe(2018)

Ulmeväljakutse miniväljakutse 2020

sciencefiction

7. Raamat, mille tegevus toimub mõnel teisel planeedil (mitte Maal)

Ajalõhe(2018)(240lk)

Autor: Madeleine L’Engle

40211150._SY475_

Tutvustus

Oli pime ja tormine öö.

Meg Murry, tema väikevend Charles Wallace ja nende ema olid tulnud keset ööd allkorruse kööki suupistet otsima, kui neid jahmatas kõige eriskummalisema võõra saabumine. „Maruööd on mu hiilgeaeg,“ teatas see ebamaine võõras. „Ma lihtsalt sattusin allapoole suunduvasse õhuvoolu, mis mu kursilt kõrvale kandis. Asun nüüd teele. Muide, kui tee juba jutuks tuli, siis selline asi nagu tesserakt on täiesti olemas.“

Enne oma salapärast kadumist oli Meg Murry isa teinud tesserakti ehk viienda mõõtme ajarännakuga katseid. Nüüd on Megil, tema sõbral Calvinil ja Charles Wallace’il aeg härra Murryt päästma minna, kuid kas nad suudavad kavaldada üle kurjuse jõud, millega nad oma vapustaval teekonnal läbi maailmaruumi kokku puutuvad?

Pealtnäha räägib Ameerika kirjaniku Madeleine L’Engle’i „Ajalõhe“ kolmest lapsest, kes võitlevad planeeti ähvardava õela jõuga, ent tegelikult jutustab L’Engle loo hoopis ürgsemast võitlusest, millega seisavad silmitsi kõik inimesed. Seega on tegu palju enama kui pelgalt noortele mõeldud köitva fantaasiaraamatuga.

Esmatrükis 1962. aastal ilmunud raamatust valmis 2018. aastal Disney eestvedamisel meisterlik linateos, mille osatäitjad teiste hulgas Reese Witherspoon, Oprah Winfrey, Storm Reid ja Chris Pine.

Seekordne lugu viib meid planeedile, kus valitseb tume asi,planeediks Camazotz, kus valitseb kõike juhtiv kurjus. Sinna satuvad pealtnäha täitsa tavalised lapsed, Calvin, Meg ja Charles.

Nad ei oska ettekujutadagi, mis neid seal ees ootab. Nad peavad minema linna ja päästma Megi ja Charlesi isa. Kas nad suudavad seda? Millised on tagajärjed? Kas nende isa pääseb sealt ja tuleb nende pere juurde tagasi? Neile küsimustele leiate vastused raamatust.

Mulle lugu meeldis, selles oli kõike, kummalisi olendeid aga ka kõikehõlmavat kurjust, mis tahtis nii väga kõiki endale ja neid valitseda.

Minu arvates oli tegemist täitsa põneva looga, mis haaras sind endasse ja enne lahti ei lasknud kui ma sain teada, kas isa pääses sealt jubedalt planeedilt või mitte. Kes neid aitas ja kuidas kõik lõppes, seda lugege ise.

Kui liiga palju ette rääkida, siis pole ju enam huvitav.

Soovitan teistelegi lugemiseks, kes seda varem teinud pole. Kui selline imelike olenditega lugu meeldib ja kus on nii head ja kurja, siis hakake aga lugema.

Kuna tegevus ei toimu Maa planeedil, siis arvan, et see lugu sobib selle punkti alla.

Kõigile kaunist õhtut ja näeme veel!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s