Tüdruk, kes peab surema(Millenniumi sarja 6.raamat)(2019)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

28.Raamat, mille pealkirjas on 4 sõna

Tüdruk, kes peab surema(Millenniumi sarja 6.raamat)(2019)(318lk)

Autor:  David Lagercrantz

46023858._SX318_

Tutvustus

Stockholmi ühes pargis leitakse amputeeritud sõrmede ja varvastega kerjuse surnukeha. Esmapilgul ei kahtlustata surmajuhtumi põhjusena kuritegu. Kuid kohtuarst Fredrika Nymani vaist ütleb, et midagi on valesti, ja ta võtab ühendust Mikael Blomkvistiga.

Mikael tunneb loo vastu pehmelt öeldes leiget huvi. Kerjus oli oma segastes juttudes korduvalt maininud Rootsi kaitseministri Johannes Forselli nime. Kas see oli vaid hullumeelse sonimine, mõttetu jamps? Või on mingi seos valitsusega tõepoolest olemas?

Mikael palub Lisbethilt abi. Kuid pärast Holger Palmgreni matuseid on Lisbeth riigist lahkunud ja kellelgi pole temaga mingit kontakti.

Keegi ei tea, et Lisbeth on Moskvas. Ta tahab oma õe Camillaga asjad ära klaarida. Ta on otsustanud: ta ei ole enam tagaaetav. Edaspidi on tema see, kes jahti peab.

«Tüdruk, kes peab surema» – David Lagercrantzi Millenniumi-sarja raamatute suur finaal – seob poliitilised skandaalid ja kõrgel tasemel võimumängud ühte DNA-uuringute, Himaalaja-ekspeditsioonide ja lõhestumist külvava, organiseeritud netivihaga, mille juured viivad Vene trollivabrikutesse.

Vot see oli alles pöörane seiklus. Nii palju erinevaid tegelasi, muidugi ka mõned tuttavad nagu Mikael ja Lisbeth aga siiski väga põnev lugu.

Seekordses osas leitakse Stockholmi ühes pargis  amputeeritud sõrmede ja varvastega kerjuse surnukeha. Pealtnäha pole tegu mõrvaga. Või siiski? Mida rohkem politsei asja uurima hakkab, seda pingelisemaks lugu edasi läheb.

Kui Mikael seda asja uurima hakkab, siis hargneb sellest selline põnev lugu, mis haarab sind endaga ja enne lahti ei lase, kui on sind korralikult läbi raputanud. Kõik seni vastamata küsimused saavad omad vastused. Millised? Seda lugege kallid sõbrad ise.

Kui loosse sekkub ka häkkerist Lisbeth, siis on kahtlemata oodata nii tulevärki kui ka erinevaid põnevaid sündmusi. Mulle tema karakter väga meeldib ja loeks veelgi seda sarja kui ainult oleks seda eesti keeles saada.

Mulle väga meeldib see sari ja ta on ka üks mu lemmikumaid. Ma olen alati soovitanud mitmele tuttavale selle sarja lugemist aga siiani pole vist vedu olnud. Igatahes pole kuulnud, et oleks keegi lugenud.

Soovitan teistelegi seda lugu ja näeme kindlasti veel. Kui mitte sel kuul siis järgmisel kindlasti!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s