(Vaba)surm(2020)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

52.Teos, mille pealkirjas mainitakse surma või suremist.

(Vaba)surm(2020)(204lk)

Autor: Johannes Kivipõld

50394817._SX318_

Tutvustus

Nona on 17-aastane koolitüdruk, kes lõpetab oma elu. Keegi ei tea, miks. Enne surma oli ta endale hankinud tuttuue mobiiltelefoni.

Siim on 42-aastane laenuhaldur, kes lõpetab oma elu. Keegi ei tea, miks. Enne surma oli ta endale hankinud tuttuue mobiiltelefoni.

Hugo on noor politseiuurija, kes ei suuda leppida, et Nona ja Siimu surma põhjus jääb teadmata. Ülemuste soove trotsides asub ta juhtumeid lahendama ja tema ees rullub lahti lugu, mida tal endalgi on algul raske uskuda.

Meinart on täiesti tavaline mees. Nii tavaline, et tänaval teda keegi isegi ei märka. Kuid see-eest märkab tema teisi. Kui Meinart kellegi ellu ilmub, vapustab tolle lähedasi peagi enesetaputeade. Aga kas vabasurm oli ikka … vaba surm?

Johannes Kivipõllu kriminaalromaan käsitleb tundlikku enesetaputeemat. Ses mõtlemapanevas teoses analüüsib autor manipuleerimise ja mõjutamise tagamaid ning näitab, kui hõlpsasti võib üksijäetud ja haavatav inimene muutuda tööriistaks kellegi pahatahtliku käes.

Seekordne raamat räägib meile loo maailmast, mis on täiesti tabu. Selleks on enesetapud ja kui lihtsalt võib inimene sattuda manipulatsiooni küüsi ja tõesti endale midagi väga saatuslikku teha.

Teema on küll raske, kuid siiski haarab sind endaga kaasa ja enne lahti ei lase kui sa oled teada saanud selle millega see kõik lõpeb.  Ma tunnistan ausalt, et ei oodanud üldse sellist lõppu. Kogu lugemise aja ma ei suutnud välja mõelda, milline võiks olla lõpplahendus.

Meinart paistab olevat täitsa tavaline mees. Võiks öelda isegi et nohkar. Tema töö programmeerijana pole just kuigi seltskondlik, seega keegi teda ka tänaval ei märka. Kuid oi tema märkab teisi ja kuidas veel.  Miks ta seda kõike teeb ja kuidas tema jaoks lugu lõpeb, seda peate te ise lugema.

Hugo seevastu on täitsa tubli politseinik. Eks tema elu varjutavad ka mitmed asjad. Kui ta asub uurima enesetappe, siis mõistab ta peagi, et lugu on palju keerulisem kui ta alguses arvata oskaski. Ta ei suuda uskuda, et sellised hookus pookused on üldse võimalikud ja palub isegi eksperdi abi.

Autor on minu jaoks täitsa uus ja loodan, et leian aega lugeda ka tema eelnevalt ilmunud raamatuid. Kuigi tema kirjutamistiil on natuke omapärane on see siiski täitsa hea lugeda.

Mirabilia sari on üks mu lemmikumaid juba tükk aega ja usun, et jätkan selle sarja lugemist.

Soovitan teistelegi lugemiseks, kes seda veel teinud pole. Temaatika on küll karm, kuid siiski põnev ja kaasahaarav.

 

Üks kommentaar “(Vaba)surm(2020)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s