Õhku haihtunud(Shetlandi sarja 6.raamat)(2020)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

26.Ilusa kaanepildiga “kole” raamat (põnevik, krimi, õudus jne)

Õhku haihtunud(Shetlandi sarja 6.raamat)(2020)(302lk)

Autor: Ann Cleeves

50389158._SY475_

Tutvustus

Kunagiste ülikoolikaaslaste seltskond sõidab Londoni valgusesärast kaugele riigi ääremaale, Shetlandi kõige põhjapoolsemale saarele Unstile, et tähistada sõpruskonna ühe liikme abiellumist Shetlandi mehega. Kuid paljutõotavalt ja rõõmsalt alanud puhkusereis saab ootamatu pöörde, kui üks sõpradest kaob, otsekui oleks ta õhku haihtunud. Shetland ei ole London, siin on kõik teisiti – kesksuvine igavene poolvalgus, katkematu tuul, madal ning muutlik taevas ja hoopis teistmoodi inimesed. Ja lisaks neile veel kummitused. Sündmuste käiku sekkub tüdruk, kes uppus Unsti rannal tõusuvette 1920. aastail. Või vähemalt nii see näib.

Juhtumit asuvad uurima Jimmy Perez ja Willow Reeves. Neil tuleb lahendada õhku haihtunud naise mõistatus ja ühtlasi püüda kinni kummitus. On see tõesti võimalik, et õnnetult lahkunud lapse hing käib veel nii paljude aastate möödudes elavaid kimbutamas? Või peituvad põhjused ja lahendused lähemal?

Oh seda rõõmu, kui avastasin, et uus osa on juba ilmunud ja ei läinud kaua aega kui see ka ellus juba oli saadaval.  Mulle on see sari algusest lõpuni meeldinud ja nüüdne osa pole mingi erand.

Uurimine pole küll teab mis tempokas kuid mulle on hakanud see eriline kulgemine meeldima. Muidugi on oma osa selles ka Jimmy Perezil, kes on selline mees, kes ei jäta kedagi külmaks.  Muidugi on üks värvikas tegelane veel, temaga kohtusime juba eelmises osas, selleks on Willow Reeves. Omamoodi naine, kuid siiski tema eest ei jää midagi märkamatuks.

Seekordses osas peavad nad uurima noore naise kadumist. Kuhu küll ta kadus ja mis põhjusel? Sellele küsimusele saate te ise vastused, kui seda raamatut loete. Ma väga palju ei saa teile ette öelda, siis poleks ju enam põnev.

Minu jaoks oli tegemist kaasahaarava ja põneva looga, mida oli raske käest ära panna. Muudkui lugesin ja lugesin, kuni lõpuks ta ka läbi sai.  Ükskord tahaks isegi seal ära käia ja sealset loodust nautida. Olgu selleks siis vihm või lumi, või isegi äkki torm, mis sind läbi raputab. Praegu on endal küll selline tunne, ma ei suutnud kogu lugemise aja ära arvata, kes võiks kõiges süüdi olla ja siis lõpus selline pauk.

Vau, müts maha selle kirjaniku ees. Ta oskab kirjutada loo nii, et see haarab sind endasse ja enne lahti ei lase kui oled koos Jimmy ja Willowiga mõrva uurimise lõpetanud.

Sealne olustik haarab sind samuti kaasa, kõik need praamisõidud ja erinevad uurimise keerdkäigud, mis sind vahest ikka õhku ahmima panevad.

Muidugi ka süüdlased, keda sa poleks osanud uneski näha, et just tema on kõige selle taga.

Veel parem oleks kui sellest sarjast võiks ka teleseriaali teha. Tahaks nii väga!

Muidugi kallid sõbrad soovitan teilegi seda sarja lugemiseks, ma usun, et te ei pea kahetsema.

 

2 kommentaari “Õhku haihtunud(Shetlandi sarja 6.raamat)(2020)

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s