Talvetuli(2019)

Isiklik lugemiseväljakutse 2020

27.Lugedes ma nutsin ja naersin ja tahtsin kirjanikku kallistada

Talvetuli(2019)(376lk)

Autor: Anders De La Motte

48751813._SX318_

Tutvustus

1987. aasta luutsinaööl põleb ühe Skåne puhkeküla klubi maani maha. Leekides sureb noor neiu, järgnev politseijuurdlus seab sõbrad omavahel vastamisi. Kolmkümmend aastat hiljem pärib Laura Aulin oma tädilt lagunenud puhkeküla. Esimest korda pärast tulekahju tuleb ta siia kanti tagasi. Ta loodab, et tädi matus annab võimaluse lasta haavadel paraneda ja leida tagasitee vanade sõprade juurde. Kuid tema saabumine tekitab nii kibedust kui ka pahameelt ja kui süttivad uued tulekahjud, muutub suhtumine temasse otseselt vaenulikuks. Samal ajal hakkab Laura aimama, et tädi on enne surma mingile saladusele jälile jõudnud. Kõik, mida ta tollest traagilisest luutsinaööst mäletab, satub küsimärgi alla. Tundub, nagu poleks teda eluks ajaks armistanud talvetuli kunagi kustunud.

„Talvetuli” on kolmas, eraldiseisev osa Anders de la Motte paljukiidetud romaanisarjast, mille tegevus toimub Skåne maapiirkondades. Kaks varasemat osa, „Suve lõpp” ja „Sügisroim”, on esitatud Rootsi Krimiakadeemia auhinna nominentideks.

Seekordses osas viib autor meid taas Skåne maapiirkonda. Olles lugenud varemalt kaks veel selle autori eelnevalt ilmunud osa, siis ütlen ausalt, et ootasin ka selle raamatu lugemist väga. Ma ei pidanud taas selles loos pettuma. Kõik oli nii nagu mulle meeldib.

Seekordne osa algab sellega, et  luutsinaööl toimub klubihoones pidu, kus hukkub noor tüdruk.  Üks noortest, kes sellest eluga pääses oli Laura, kes pole ammu lapsepõlveradadel käinud ja oma tädiga ammu suhelnud. Kui ta saab telefonikõne, et tema tädi on surnud ja kogu oma vara talle jätnud, siis mõistab Laura, et ta peab taas sinna tagasi sõitma, kuigi mälestused peale põlengut pole just kõige paremad.

Ta peab oma hirmuga silmitsi seisma ja andma endast kõik, et teada saada mis juhtus tema tädiga ja kas tõesti oli see enesetapp või mõrv. Kes soovib teada saada, milline on lõpplahendus, siis lugege ise!

Kui Laura saabub külla kus möödus tema lapsepõlv, siis hakkavad toimuma imelikud tulekahjud, kas tõesti on need temaga seotud ja keegi tahab ka temast vabaneda? . Kes seda kõike teeb ja millised on tagajärjed, seda peate te ise lugema.

Mõtlesin nüüd üles otsida autori varem ilmunud kolme raamatuga triloogia, kuna mulle meeldib väga kirjutamistiil ja muidugi ka see, et lõpplahendus lõppeb alati suure pauguga ja kunagi ei suuda ära mõistatada, milliseks see kujuneb ja kes on lõpuks süüdi. Igatahes selle raamatu lõpp oli üsnagi ootamatu ja saladused mis paljastuma hakkasid, olid üsnagi sünged, kuid samas pööraselt põnevad.

Muidugi on loos ka meespolitseinik Peter, kellel on samuti saladusi, mida ta väga Lauraga jagada ei taha. Kuid mida aeg edasi, tundus mulle vähemalt, et nad said lähedamaks, kui nad seda teistmelistena olid. Muidugi ei puudu loost ka suhetedraamad ja ootamatud sündmuste pöörded, mis hoiavad sind endaga ja enne lahti ei lase, kui oled korralikult läbi raputatud.

Mulle meeldis ja julgen ka teistele soovitada. Teiste osade arvutused leiate samuti minu blogist. Loodan, et teile meeldib ikka minu blogis käia ja kui on mõni raamat lugemiseks soovitada, siis olen ka neile pakkumistele avatud.

Soovin teile kallid sõbrad kena kevadet ja olge terved! Eks näeme kindlasti veel!!

 

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s