Ilmsüüta(Sandhamni sarja 3.raamat)(2019)

Ilmsüüta(Sandhamni sarja 3.raamat)(2019)(304lk)

Autor: Viveca Sten

Tutvustus

Pimedal sügisõhtul kaob Sandhamni saarel jäljetult noor tüdruk. Politseiinspektor Thomas Andreasson osaleb otsingutes, mis viiakse läbi tormis ja vihmas. Lõpuks tõstab politsei käed, tüdruk arvatakse olevat uppunud.

Mõni kuu hiljem magab Sandhamn jää ja lume all talveund. Thomase lapsepõlvesõbranna Nora Linde on juhuslikult teada saanud, et abikaasa petab teda. Murest murtuna sõidab ta koos poegadega saarele, et rahus ja vaikuses elu üle järele mõelda. Ühel päeval teevad lapsed metsas mängides kohutava avastuse… Kadunud tüdruk on mõrvatud ja tema keha koletul kombel rüvetatud.

Miks langes noorele neiule osaks nii ränk saatus? Ja kas mõrvar võib uuesti rünnata?

„Ilmsüüta“ on Rootsi armastatud krimiautori Viveca Steni Sandhamni-sarja kolmas raamat. Seekord tutvustab ta lugejaile saarepoiss Thorwaldi, kes kasvab üles kahekümnenda sajandi alguses. Ajalugu põimub tänapäevaga, kui lahvatavad pinged, mis on rohkem kui sada aastat pinna all hõõgunud.

Taaskord üks põnevamaid lugusid, mida olen selle kuu jooksul lugenud. Üldse ei kahetse, et seda tegin. Mulle meeldis ja eile sai juba alustatud ka viimase osaga.

Miski nendes lugudes on, mis mind endaga kaasa tõmbab. Ma lihtsalt muudkui loen ja loen. Mida rohkem ma seda autorit loen, seda lemmikumaks ta muutub.

Seekordne lugu viib meid taas Sandhamnile, kus kaob noor tüdruk. Mis temaga juhtus ja kas ta tõesti tegi enesetapu või on keegi tema kadumise taga? Seda peate te ise lugema.

Mulle meeldib väga, et just peamine uurija on Thomas, kes annab endast kõik, et leida üles mõrvar ja et ta saaks oma koletu teo eest karistuse. Muidugi jutustatakse lugu ka saarepoiss Thorwaldist, tema raskest elust ja milleni ta on sunnitud minema, et ennast päästa. Kelle eest ja mida kõike ta peab läbi elama, seda saate teada raamatust.

Mulle väga meeldis ja ma loodan lähiajal ka neljanda osa läbi lugeda. Igatahes sai see juba eile alustatud, eks saab ka läbi loetud.

Soovitan teistelegi lugemiseks, kes seda veel teinud pole. Selle sarja eelnevate osade arvustused leiate samuti siit minu blogist.

Soovin kõigile kaunist õhtut ja näeme veel!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s