Gängstamemm(2014)

Isiklik lugemiseväljakutse 2021

49. Raamatus on keskseks tegelaseks vanaema

Gängstamemm(2014)(194lk)

Autor: David Walliams

Kirjastus: Tänapäev

Tutvustus

Benil on üsna tüüpiline vanaema: tal on valged juuksed, kunsthambad, karvane lõug, kuuldeaparaat ja pruunid sukkpüksid ning talle meeldivad igavad lauamängud ja kapsasupp. Ben ei taha vanaemal sugugi külas käia, kuni ta saab teada, et tema vanaema on … rahvusvaheline juveelivaras!
David Walliams on populaarsete telesarjade ja lasteraamatute autor. „Gängstamemm” on tema neljas raamat – senistest kõige naljakam!

Üle pika aja taaskord üks vanaemadega seotud raamat. Seekord seikleb selles loos poiss nimega Ben, kes ei taha kordagi minna oma vanaema juurde, sest seal on ütlemata igav ja haiseb kapsa järele.

Tema vanaema on seevastu kepsakas proua, kellele meeldivad igavad lauamängud ja kapsasupp. Kui vanaema tunneb end üksikuna, siis ootab ta kindlasti reedet, et tema lapselaps Ben tuleks talle külla.

Ben seevastu ei taha kuidagi minna vanaema poole, sest seal on alalõpmata igav olla. Ühel õhtul seal olles helistab ta salaja emale ja isale, et nad talle järele tuleksid. Kuid paraku ta ei tea seda, et tema vanaema ka seda kõike kuulis.

Niisiis järgmisel hommikul on muutunud kõik. Benile tundub, et vanaema on kuidagi muutunud ja paistab, et tal on äraütlemata palju saladusi, mida poiss muidugi ei veel ei tea. Mida rohkem ta teada saab, seda põnevamaks lugu muutub. Muidugi oli lugu ise ka õpetlik ja südamlik just seda siis lõpu poole!

Soovitan!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s