Pimedus langeb(Kate Marshalli sarja 3.raamat)(2022)

Isiklik lugemiseväljakutse 2022

40.) Pealkirjas mainitakse valgust või pimedust.

Pimedus langeb(Kate Marshalli sarja 3.raamat)(2022)(315lk)

Autor: Robert Bryndza

Kirjastus: Pegasus

Tutvustus

Uus meisterlik krimisari „Tüdruk jääsˮ autorilt Kate Marshalli detektiivibüroo saab hoo sisse, kui Kate ja tema partner Tristan palgatakse uurima kümnenditagust pealtnäha unustatud juhtumit. Kaheteistkümne aasta eest paljastas sihikindel noor ajakirjanik Joanna Duncan poliitilise skandaali ja kadus pärast seda jäljetult. Toimik on suletud, kuid Joanna ema keeldub lahti laskmast. Kui Kate ja Tristan juhtumi toimiku uuesti avavad, leiavad nad, et umbes samal ajal jäid kadunuks ka kaks noort meest. Püüdes kild haaval kokku panna kolme pealtnäha jäljetult haihtunud inimese viimaseid elupäevi, mõistab Kate, et Joanna võis olla avastanud midagi palju kurjakuulutavamat, kui keegi esialgu arvas: juhtumite taga on sarimõrvar, kes varjab end pealtnäha kõigi silme all. Mida lähemale Kate tema leidmisele jõuab, seda süngemaid pöördeid lugu võtab. Briti kirjanik Robert Bryndza sai eestlastele ja kogu maailmale tuntuks, kui ilmus tema müügirekordeid löönud põnevik „Tüdruk jääsˮ. Samas, Erika Fosteri sarjas on ilmunud veel viis raamatut. Nüüd on Bryndza naasnud uue sarjaga, kus mõrvajuhtumeid lahendab skandaalse minevikuga detektiiv Kate Marshall. „Pimedus langebˮ on sarja kolmas raamat. „Kate Marshalli kolmas juhtum on senistest vaieldamatult parim!ˮ – The Times

Kuna mulle väga meeldisid eelnevad selle sarja osad, siis kohe kui nägin, et ka kolmas osa on ellus olemas, krabasin selle kohe endale lugemisse.

Nüüd olles need kolm osa läbi lugenud, usun et jätkaksin ka järgmise osa lugemisega, kui see vaid tõlgitud oleks.

Kate Marshall on kindlasti üks mu lemmikuurijaid ja seda kõike teiste krimkade vahele. Mõtlesin siin juba, et annaksin võimaluse ka Erika Fosterile, eks näis millal tolle sarjaga saan alustada. Nii palju muud lugemist on veel ees. Kindlasti suured tänud kirjastusele ja autorile, kes meieni selle loo on toonud.

Seekord uurivad Kate ja Tristan üht ammust kadumisjuhtumit. Mida rohkem nad seda uurivad, seda rohkem paljastub ka saladusi, mis võivad neile endile ka ohtlikuks saada.

Leidsin neist lugudest selle miski, mis mind nendega kaasa tõmbas ja ei suutnud enne lugemist lõpetada, kui jõudsin lõpp-punkti. Kindlasti üks selle kuu nauditavaim lugemine ja usun, et see kuu toob palju uusi ja põnevaid lugemisi.

Nautisin väga lugemist ja julgen ka teistele lugemiseks soovitada. Lugege kindlasti!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s