Karud saavad aru(2010)

Lugemiseväljakutse 2023

13. Raamat Eesti Lastekirjanduse Keskuse varasalvest: https://elk.ee/varasalv/

Karud saavad aru(2010)(25lk)

Autor: Ellen Niit

Kirjastus: Eesti Päevaleht

Tutvustus

Ellen Niidu sünnipäevaks nüüd uuesti välja antud lapsepõlve lemmikraamat Karud saavad aru toob väikeste lugejateni Eesti lasteluuleklassika koos Edgar Valteri muhedate piltidega. Raamatust leiab selliseid tuntud luuletusi nagu Jussi suss, Pidupäev, Kalad, Kati karu jne.

Otsisin siia punkti alla raamatuid ja jõudsin selle raamatuni, mis viis mind tagasi lapsepõlve ja aegadesse, kus seda raamatukest sai vanaisale ja vanaemale ette loetud. See raamat tekitas minus taaskord nii sooja ja turvalise tunde. Jah see on küll luuletuste kogumik, kuid selle abiga sain ma üle esinemishirmust ja leidsin taaskord endas enesekindluse, et koolis ka õpetajale sealt oma lemmik ette kanda. Oh, usun et nii mõnigi teist leidis sellest raamatust endale lohutust. Mina küll ja nüüd vanemana lugedes meenusid taaskord ajad kui seda teistele ette lugesin ja nii tore oli taaskord seda raamatut lugeda.

Muidugi on raamatus ka muhedad pildid Edgar Valterit, mis mulle väga meeldisid toona ja nüüd muidugi ka. See raamat on lehekülgede poolest küll õhuke, kuid annab iga luuletusega nii palju edasi. Mulle meeldis ja usun, et nii mõnigi teist tahaks taaskord selle raamatuga tutvuda. Tehke seda!

Sellest loost jäi minu südamesse nii soe tunne, et tahan veel ja veel lasteraamatuid lugeda, mis on nii armsad ja kohati ka lõbusad. Naudin neid lugusid ja ei häbene midagi. Soojust kõigile!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s