Draakoni silmad(2021)

Draakoni silmad(2021)(408lk)

Autor: Stephen King

Kirjastus: Fantaasia

Tutvustus

„Draakoni silmad“ on õuduskirjanduse kuninga Stephen Kingi (1947) loomingus selgelt eristuv teos, maagiaküllane noortefantaasia, mida ühendab „Tumeda Torni“ saagaga kurja võlur Flaggi tegelaskuju. King kirjutas romaani oma teismelisele tütrele, kes ei soovinud lugeda isa tavapärastest õudustest, vaid hoopis draakonitest, printsidest ja võlukunstist.

Delaini kuningriigis tõuseb võlur Flaggi intriigide tulemusel vana kuninga surma järel troonile tema noorem poeg, 12-aastane Thomas, samal ajal kui seaduslik troonipärija, prints Peter, suletakse ülikõrgesse Nõelatorni, süüdistatuna oma isa mürgitamises. Algab klassikaline hea ja kurja võitlus õigluse taas jalule seadmiseks.

Olles varem lugenud sama autori teisi raamatuid, oli see lugu kuidagi minust mööda läinud. See on hoopis midagi muud, mida ma temalt olen harjunud lugema. Nimelt on tegemist noortele mõeldud fantaasiaromaaniga, mille sündmused toimuvad Delaini kuningriigis, kus peale vana kuninga surma tõuseb võlur Flaggi juhtimisel troonile hoopis vana kuninga noorem poeg, 12-aastane Thomas, samal ajal kui seaduslik troonipärija, prints Peter vangistatakse ülikõrgesse Nõelatorni, sest teda süüdistatakse oma isa mürgitamises. Kas see tõesti oli ka nii? Kes on tõeline süüdlane? Kas ta saab ka oma õiglase karistuse? Eks neile küsimustele saate vastused, kui ise seda raamatut loete.

Mulle tõsiselt meeldis ja oli hoopis teistmoodi lugemine, kui varasemalt temalt olen lugenud. Nüüd mõistan, miks ta selle loo oma tütrele kirjutas, kuna selgus, et tema tütar tahtis lugu hoopis draakonitest, printsidest ja võlukunstist. Eks seda kõike on siin loos ka olemas. Mulle meeldis ja ma sukeldusin ise ka siia maailma ja elasin väga tegelastele kaasa ja lootsin kogu südamest, et ikka headus võidaks kurja ja kõik lõppeks hästi. Kas ka nii läks, seda uurige ise!

Soovitan teistelegi, kes seda raamatut pole veel lugenud. Igati väärt, et seda lugeda! Ma olin loost nii lummatud, et kaotasin vahel ennastki sinna ära ja seiklesin koos tegelastega, et päästa kuningriik ja pidada vastu erinevatele katsumustele.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s