Lihtsad valikud(2017)

Lugemiseväljakutse 2018

10. Jabura pealkirjaga raamat

Lihtsad valikud(2017)(272lk

Autor: Triinu Meres

36481180

Tutvustus

Triinu Merese romaani „Lihtsad valikud“ tegevus toimub tulevikus ja kusagil tundmatul planeedil. Naispolitseinik Gertrud Omaral õnnestub kinni võtta kaua taga otsitud kurjategija, kes on Gertrudi kunagine sõber, kallim ja kolleeg. Alguse saab sündmusahel, kus suhte- ja võimumängud muutuvad aina keerulisemaks ning kus lihtsaid valikuid õigupoolest ei olegi. Ei ole neid ülemkihi, võimust ja rahast rikutud, igavesti noorena püsivate aristokraatide jaoks, ei ole ka uurija-teadur Gertrud Omara ega teiste temataoliste tööd rügavate professionaalide jaoks, olgu nood ükskõik kui treenitud, ükskõik kui osavad. Sest kuidas tulla toime näiteks sellega, et pead jälitama oma parimat sõpra ja ta lõpuks tapma? Kas eesmärk pühitseb alati abinõu? Või teisalt – kas võim, rikkus ja kestev nooruslikkus on igal juhul õnne valem? Raamatu kandvaks teljeks on inimestevahelised suhted ja võimumängud, inimlikud pahed ja voorused. Ikka needsamad vanad head teemad, mis meile tuttavad juba Shakespeare’i aegadest peale.

Triinu Meres on avaldanud luulekogu „Lagunemine“ (2009), tema lühijutte on ilmunud mitmes novellikogumikus („Pikad varjud“ 2015, „Mullast oled sa võetud“ 2013, „Viirastuslik rügement“ 2012). Triinu Merese romaan „Lihtsad valikud“ sai 2017. aasta Eesti Kirjanike Liidu romaanivõistlusel 2. koha. Romaanivõistluse žürii esimees Jan Kaus: „Triinu Merese teoses võlus žüriid peaaegu hooletu julgus fantaseerida ning sundida lugejat oma fantaasiamaailm ilma pikemate selgitusteta omaks võtma.“

Nii jaburat lugu pole ma ammu lugenud, kuigi põnev oli ikka ka. Ma tahtsin väga teada, mis saab edasi ja kuidas Omara saab oma ülesandega hakkama. Miski selles loos kiskus nii kaasa, et ma unustasin kõik ja lihtsalt lugesin. Omara oli üks vinge naine, kes sai kõigega hakkama, olgu siis lõpplahendus milline tahes. Mulle meeldis ja arvan,et võiksin soovitada seda teistelegi lugemiseks. Minu jaoks oli ta tundmatu kirjanik, aga kui ma teda nägin Roaldi saates, siis oli imestus suur, kui sain teada, et ta oli enne seda võidelnud depressiooniga. Mulle meeldis ja ma soovitan kindlasti seda raamatut ka teistele. Ma elasin ikka väga Omarale kaasa, milliseid valikud pidi ta tegema ja mis sai kõige lõpuks. Kes tahab teada, millega lugu lõppes, siis peate selle ise läbi lugema. Soovin kõigile põnevaid lugemiselamusi ja praeguseks pakaa!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s