Puhastustuli(Lahendamata juhtumite sarja 3.raamat)(2022)

Puhastustuli(Lahendamata juhtumite sarja 3.raamat)(2022)(294lk)

Autor: Tina Frennstedt

Kirjastus: Eesti Raamat

Tutvustus

Österlenis külvab hirmu salapärane süütaja. Tulekahjudes on juba neli inimest surma saanud. Kurjategija on iga kord vaigistanud tulekahjusignalisatsiooni, maalinud majale numbri ja seejärel süüdanud maja põlema. Üks ellujäänud ohver oli aga tulekahju puhkedes kuulnud muusikat. See pisiasi meenutab kriminaalinspektor Tess Hjalmarssonile ühte ammust lahendamata juhtumit.

Koos kolleeg Marie Erlingu ja profileerija Carsten Morrisega hakkab Tess Hjalmarsson otsima kättemaksu ihkavat kurjategijat. Kõik muutub aga aina keerulisemaks, sest paistab, et ka uurija enda kodu, kus ta oma uue kallimaga elab, on sattunud tulekuradi nimekirja.

„Puhatustuli“ on Malmös ja Österlenis tegelikult toimunud kuritegudest inspiratsiooni saanud „Lahendamata juhtumi“ kriminaalsarja kolmas osa. Ülipõnevas raamatus on komplitseeritud mõttemaailmaga tegelased, maalilised kirjeldused, mõjus keel – ja ka huumorit.

Tina Frennstedt (1969) on Rootsi tuntud kriminaalreporter, kes on töötanud mitmes suures ajalehes ja telesaates. Ta on spetsialiseerunud lahendamata juhtumitele ja kirjeldab politsei tööd väga usutavalt. Sarja esimese raamatu „Kadunud tüdrukud“ eest pälvis ta 2019 ta Rootsi Crimetime Award’i parima debüütkriminaalromaani auhinna.

Taaskord leidsin tee krimimaailma ja seekord pooleli jäänud krimisarjaga, mille tegevus toimus Österlenis. Muidugi on sealseks politseinikuks Tess, kes peab lahendama ühe raske juhtumi, mis toob endaga kaasa ka minevikusaladusi, mis võivad päris ruttu saada ka ohtlikuks talle. Mulle tõsiselt meeldis ja nii põnev oli jälgida, kuhu erinevad pöörded ja keerdkäigud lõpuks ka viivad. Ma naudin krimkasid ja ei häbene seda sugugi.

Kõik saabki alguse sellest, et Österlenis külvab hirmu salajane süütaja. Kurjategijal on välja kujunenud omamoodi muster, mis on juba viinud surma neli inimest. Kas Tess suudab selle juhtumi lahendada? Millised ootamatused teda sel teel ees ootavad? Eks kui ise loete saate teada. Mulle igatahes meeldis autori kirjutamisstiil ja kui juba lugu läheb minu jaoks juba algusest käima, siis on tegemist hea looga. Nii ka sel korral.

Mina nautisin ja soovitan ka teistele! Selles loos oli ikka kõike, mis peab olema, nii põnevust kui ka erinevaid pöördeid, mis tõid kaasa endaga päris palju surma ja ränki tagajärgi. Kes tahab rohkem teada, siis alustage ikka esimest osast, siis saate ka peategelasest Tessist rohkem teada. Head lugemist!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s