Maapõu(Deemonite sarja 5.raamatu I osa)(2018)

Maapõu(Deemonite sarja 5.raamatu I osa)(2018)(421lk)

Autor: Peter. V. Brett

40793498

Tutvustus

Ennemuistsetest aegadest luusisid öös verejanulised deemonid, hõrendades inimkonna laialipillatud riismeiks, keda kaitses pooleldi unustatud võlukunst. Siis kerkis esile kaks sangarit – lähedased kui vennad, aga lahutatud kibeda reetmise läbi. Arlen Põldaja sai kuulsaks Maalingutega Mehena, temale tätoveeritud vägevad loitsumärgid võimaldasid lüüa deemoneid käsivõitluses. Võlujõuliste loitsurelvadega Jardir kuulutas enese Päästjaks, ammutõotatud ühendajaks, et juhtida inimsugu võidule Sharak Ka’s – viimses deemonitevastases sõjas.

Ent Arleni ja Jardiri pingutused viia sõda deemonite juurde ähvardavad nüüd tuua lõpu kõigele kalliks peetule – tulekul on sülem. Sõja künnisel pole inimkonnal pääsemislootust, kui just Arlen, Jardir ja Arleni naine Renna ei suuda painutada oma tahte alla vangistatud deemonivürsti, et riuklik olend juhataks nad Maapõue, kus Deemonite Ema sigitab ammendamatut armeed. Kuni nende usaldusalused Leesha, Inevera, Ragen ja Elissa üritavad koondada Vabade Linnade rahvast, algab meeleheitlik rännak sügavikku, kurjuse lätetele.

Ootasin mis ma ootasin aga lõpuks ma saingi selle raamatu endale lugemisse. Ma olin selle looga nagu kokku naelutatud. Lugemist oli palju ja tegelasi kellele kaasa elada oli samuti piisavalt. Kurbust ja raskeid valikuid oli küll selles loos, aga need omakorda korvasid kättemaksuiha ja vihane võitlus deemonite ja salakavalate tegelaste vastu. Ma muudkui lugesin ja lugesin kuni järsku lõppes kõik. Nüüd peab ootama, millal kirjastus Varrak järgmise osa välja annab. Mulle on alati selle autori raamatud meeldinud ja ma ei mõelnud üldse pikalt kui selle raamatu endale lugemisse krabasin. Seiklejaid on selles loos päris palju minu lemmikutest Leesha, Arlen, Renna ja Jardir. Nemad näevad kõige rohkem vaeva, et deemonide paljunemist peatada. Missugused tagajärjed on sellel, seda peaksite te ise lugema. Mäletan kui alustasin selle sarja lugemist, siis kuu aja jooksul lugesin läbi esimesed kolm ja nüüd ootan järgmist osa. Kuna raamatud on jagatud kaheks, siis peab veel loo jätkumist ootama. Loodan,et ooteaeg ei ole pikk.  Mulle meeldis selle loo juures see, et sündmused liikusid parajas tempos ja igavlemist sellest raamatust ei leia. Igav selle looga ei hakka. See on üks parimaid sarju, mida võiks fantaasia sõbrad lugeda. Minul seda lugedes ei jäänud aega midagi muud teha kui olla ninapidi raamatus. Ma usun, et järgmine osa tuleb veel parem kui praegune, loodan seda, et saan peagi loo lugemist jätkata.  Eks raamatusse mahtusid ka erinevad armusuhted ja intriigid. Muidugi salakavalus ja petmine. Aga millises elus seda pole. Kõige rohkem on kahju Rojerist, kellel ei läinud nii hästi, mis temaga juhtus, seda peate te ise lugema. Nauditav lugemine igatahes!!!

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s